UEFA nominowała Iniestę, Messiego i Ronaldo do nagrody najlepszego piłkarza

Europejska federacja piłkarska ogłosiła nazwiska trzech piłkarzy nominowanych do nagrody UEFA dla Najlepszego Piłkarza Europy w zakończonym sezonie 2011-12. Na zdobycie tego trofeum mają szansę Andres Iniesta i Lionel Messi z FC Barcelony oraz Cristiano Ronaldo z Realu Madryt.

Co ciekawe żaden z tych trzech piłkarzy nie zagrał w finale Ligi Mistrzów, w którym zmierzyły się Chelsea i Bayern Monachium.

Na przyznanie nagrody UEFA po raz drugi z rzędu szansę ma Messi, który w zakończonym sezonie zdobył pięćdziesiąt bramek w Primera Division. Został także najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów (czwarty rok pod rząd) strzelając w tych rozgrywkach czternaście goli.

Jego klubowy kolega - Iniesta zaliczył kolejny fantastyczny sezon zarówno w piłce klubowej jak i reprezentacyjnej. Miał ogromny wkład w obronę tytułu mistrza Europy przez Hiszpanię, zostając jednocześnie najlepszym piłkarzem Euro 2012.

Rywalizować z nimi będzie Ronaldo, który w pierwszym od czterech lat mistrzowskim sezonie Realu, zdobył 46 bramek. Był także kapitanem reprezentacji Portugalii, która na Euro 2012 dotarła do półfinału. Piłkarz "Królewskich" zdobył na tym turnieju trzy gole.

Zwycięzca plebiscytu UEFA zostanie ogłoszony 30 sierpnia.

Fernando Llorente odchodzi Athletiku Bilbao ?

Więcej o: