Primera Division. Ronaldo: Myślę, że w tym momencie jestem lepszy od Messiego

Reprezentant Portugalii i gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo jest już zmęczony ciągłymi porównaniami go do Leo Messiego. Przyznaje jednak, że obecnie uważa się za lepszego piłkarza.
Zobacz wideo

Ronaldo jest coraz bardziej zirytowany ciągłym porównywaniem go do Messiego. Uważa, że nie da się tego robić ze względu na to, że są zupełnie innym typem piłkarza. - Czasami robi się to już męczące. Zarówno dla mnie, jak i dla niego. Nie można porównywać Ferrari do Porsche, bo mają inne silniki. On robi wspaniałe rzeczy dla Barcelony, ja dla Realu - powiedział Ronaldo.

- Ten sezon był niesamowity dla nas obu. Pobiliśmy swoje rekordy, myślę że nakręcamy siebie nawzajem, dlatego rywalizacja jest taka zacięta. Z tego powodu też Barcelona i Real są najlepszymi drużynami. Właśnie dzięki rywalizacji - dodał Portugalczyk.

- Nie lubię być porównywany do nikogo. Niektórzy mówią, że to ja jestem lepszy, inni że on. Najważniejsze jest jednak to, kto jest najlepszy w danym momencie i sądzę, że to jestem ja - zakończył.

Przez cały sezon Primera Division trwała zacięta rywalizacja pomiędzy Ronaldo i Messim o tytuł króla strzelców. Ostatecznie lepszy okazał się Argentyńczyk, który do siatki rywali trafił 50 razy. Ronaldo zdobył 46 goli.

"Królewscy" świętują pierwsze od czterech lat mistrzostwo Hiszpanii [GALERIA] ?

Więcej o: