Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Messi po rezygnacji Guardioli: wiedziałem, że będą czekali na ból

W piątek z funkcji trenera FC Barcelony zrezygnował Pep Guardiola. W konferencji prasowej, na której Hiszpan ogłosił, że rozstaje się z katalońskim klubem, nie było największej Leo Messiego. - Z powodu emocji, nie chciałem uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wiedziałem, że wszyscy będą szukali bólu na twarzach piłkarzy. Nie chciałem tego pokazać - uzasadnił swoją decyzję Argentyńczyk.

Rezygnacja Guardioli to dobra decyzja? Dyskutuj na forum FC Barcelony na Sport.pl ?

- Chciałbym podziękować Pep z całego serca za wszystko, co dał mi w mojej karierze piłkarskiej, a także w życiu prywatnym - napisał na Facebooku Messi. - Z powodu emocji nie chciałem uczestniczyć w tym wydarzeniu - Argentyńczyk miał na myśli konferencję prasową, na której Guardiola ogłosił, że nie będzie dalej prowadził Barcelony. - Wiedziałem, że wszyscy będą szukali bólu na twarzach piłkarzy. Nie chciałem tego pokazać - dodał najlepszy piłkarz Dumy Katalonii.

Szybko ponad 100 000 fanów piłkarza śledzących jego profil na Facebooku kliknęło znacznik "lubię to", a ponad 10 000 zostawiło pod wpisem komentarz.

Hiszpańska prasa: "Żegnaj Pep, witaj Tito!" ?

W piątek na oficjalnej konferencji prasowej prezydent klubu z Barcelony, Sandro Rosell ogłosił, że Pep Guardiola po tym sezonie odejdzie z Camp Nou. Jego miejsce zajmie dotychczasowy asystent Tito Vilanova.

- Powód jest prosty. Te cztery lata kosztowały nas mnóstwo sił. Nowy trener będzie mógł dać drużynie to, co ja już nie jestem w stanie - powiedział Guardiola. Hiszpan zapowiedział również, że już wkrótce będzie kontynuował karierę trenerską. Nie zdradził jednak gdzie.

Zobacz wideo

"Powinien zostać" - Skorża o Guardioli

Więcej o: