Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

La Liga. Real buduje wyspę. Dopina szczegóły

Projekt finansowy wartego miliard dolarów kurortu wypoczynkowego budowanego pod szyldem Realu Madryt wciąż nie został sfinalizowany, poinformował szef wykonawczy inwestycji.

Profil Sport.pl na Facebooku - 51 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Inauguracja kurortu, który zostanie wybudowany na liczącej 50 hektarów sztucznej wyspie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, została zaplanowana na styczeń 2015 roku. Będzie to kolejny niezwykły projekt w okolicach Dubaju i Abu Zabi, gdzie znajdują się już m.in. najwyższy budynek świata, park Ferrari i sztuczne wyspy w kształcie palm.

- Jedyny problem, przed jakim stoimy to wybranie inwestorów. Nie chodzi o pozyskanie pieniędzy, ale wybranie odpowiednich udziałowców, ponieważ zgłosiło się do nas wielu chętnych - tłumaczył Louis-Armand de Rouge, szef wykonawczy projektu "Real Madrid Resort Island".

Zobacz wideo

Autorzy projektu są pewni, że z czasem przyniesie Realowi wielkie zyski, mimo że inwestycje sportowe nie cieszą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wielkim zainteresowaniem. Rozczarowujący okazał się m.in. pomysł na wsparcie jednej z firm twarzą Tigera Woodsa.

De Rouge nie chciał zdradzić, jak wiele pieniędzy ta kosztowna inwestycja pochłonie z budżetu Realu. W kurorcie znajdzie się hotel na 450 pokoi, przystań oraz jacht klub, muzeum Realu Madryt, park rozrywki i stadion liczący 10 tysięcy miejsc. - Nie ma możliwości, żeby ten wydatek w jakikolwiek sposób zagroził bezpieczeństwu finansowemu Realu Madryt - zapewnił De Rouge.

Prasa o Realu ? - "przyszedł talent i Madryt eksplodował"

$urREALny melanż luksusu i ekstrawagancji. Zobacz więcej na blogu Rafała Steca

Więcej o: