Primera Division. Gran Derbi prowdopodobnie jednak nie w południe

"Spotkanie Realu z Barceloną nie odbędzie się w południe. Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez władze Primera Division, dzięki przeciekom z telewizji można ją jednak uznać za pewnik" - donosi hiszpańska "Marca".

Hiszpańska telewizja La Sexta ustaliła już termin transmisji największego klasyku ligi hiszpańskiej. Mecz odbędzie się 10 grudnia o godzinie 22.00 - takie informacje uzyskała "Marca", jeden z największych hiszpańskich dzienników sportowych.

Wcześniej dochodziły plotki, że spotkanie może zostać rozegrane w południe, dzięki czemu transmisję na żywo obejrzeć kibice z Azji. Szczególnie głośno wypowiadały się w tej sprawie media z Chin, w których mieszka wielu fanów obu zespołów. "Taka pora rozgrywania meczu gwarantuje ogromną chińską widownie. Hiszpanom zależy na chińskich kibicach, dlatego przełożyli godzinę rozpoczęcia niektórych meczów" - podawała chińska agencja informacyjna Xinhua.

Od początku taka idea nie przypadła do gustu samym zainteresowanym. - Nigdy bym nie przesunął godziny rozpoczęcia meczu ze względu na rynek chiński - mówił Sandro Rosell, prezes Barcelony - Jesteśmy jak najbardziej za otwieraniem się na nowe rynki, ale nie możemy zapominać o naszych korzeniach.

Zobacz najsłynniejszych piłkarzy z nr. 11 na koszulce [WIDEO] ?

Więcej o: