Piłka nożna. Anżi Machaczkała do Jose Mourinho: zapłacimy ci 50 milionów euro

Jose Mourinho odrzucił niesamowitą ofertę rosyjskiego klubu piłkarskiego Anżi Machaczkała, którego zawodnikiem jest najlepiej opłacany piłkarz globu - Samuel Eto'o. Za prowadzenie drużyny Mourinho otrzymałby 50 milionów euro.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Eto'o zarabia w Anżi 20 milionów euro rocznie. Rosjanie zaoferowali Mourinho jeszcze wyższy, opiewający na 50 milionów euro 2-letni kontrakt.

Trener Realu Madryt już teraz pobiera największą wypłatę spośród wszystkich szkoleniowców świata - zarabia 10 milionów euro rocznie.

Właścicielem Anżi jest Suleyman Kerimow, który przejął klub w styczniu 2011. W zeszłym roku Forbes wycenił majątek biznesmena na 7,8 miliarda dolarów i ulokował go na 118. miejscu najbogatszych ludzi świata.

Kerimow obiecał zainwestowanie ponad 200. milionów dolarów w infrastrukturę klubu z Dagestanu, wliczając w to budowę stadionu mieszczącego 40 tysięcy kibiców. Bogacz nie oszczędza też na transferach - w letnim oknie sprowadził Eto'o z Interu Mediolan za 38,9 miliona dolarów i ułożył dla niego najbardziej obfity kontrakt w historii piłki nożnej.

Koniec przygody Beckhama w USA. Becks wraca do Anglii ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA