Primera Division. Koniec strajku piłkarzy w Hiszpanii

Hiszpańscy piłkarze po osiągnięciu porozumienia z klubami zawieszają strajk, który doprowadził do odwołania pierwszej kolejki Primera Division - ogłosiła w czwartek AFE. Oznacza to, że druga kolejka ligi hiszpańskiej odbędzie się zgodnie z planem.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

- Komitet strajkowy AFE (Związek Piłkarzy Hiszpańskich) i Profesjonalnej Ligi Piłkarskiej osiągnęli porozumienie w sprawie zagwarantowania zawodnikom pensji. Strajk zaplanowany na drugą kolejkę La Liga (26-29 sieprnia) zostaje odwołany - czytamy w oświadczeniu.

Hiszpańscy piłkarze strajkowali, bo liga nie chciała zapewnić, że wypłaci im pieniądze, jeśli zatrudniające ich kluby zbankrutują. Tydzień temu odwołano pierwszą kolejkę, kilka dni temu zapowiedziano, że nie odbędzie się także druga.

200 graczom pierwszej i drugiej ligi kluby zalegają 50 mln euro. AFE domagało się gwarancji, która zapewni piłkarzom możliwość zerwania kontraktu w razie nie otrzymania wynagrodzenia przez 3 miesiące. Organizacja potwierdziła, że warunki zostały zaakceptowane przez ligę.

Zawarcie porozumienia zajęło 12 godzin. Doszło do niego w czwartek rano.

Pierwszy raz od 27 lat strajk opóźnił start rozgrywek ligowych w Hiszpanii.

Strajk w Primera Division. Wszystko pozamykane, na trybunach tylko... zakonnice

Więcej o: