Primera Division. Palec Mourinho pokazał drogę fanom Realu

Po ostatnich incydentach z udziałem Jose Mourinho, kibice podczas ostatniego meczu Realu na Santiago Bernabeu wyrazili swoje poparcie dla Portugalczyka. "Twój palec pokazał nam drogę" - głosił jeden z transparentów. Pełną lojalność deklarują także piłkarze "Królewskich".

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

W Hiszpanii trwa futbolowa wojna. Po tym jak Jose Mourinho wsadził na boisku palec w oko asystenta Pepa Guardioli Tito Villanovy kibice i dziennikarze są coraz bardziej zaantagonizowani. Portugalczykowi grozi kara zawieszenia nawet na 12. meczów, ale przepraszać nikogo nie zamierza. W specjalnie przygotowanym oświadczeniu zdobył się na wyrazy skruchy tylko w kierunku kibiców Realu.

- Chcę przeprosić fanów naszej drużyny i tylko ich, za moją postawę podczas ostatniego meczu. Nie jestem człowiekiem dobrze zaadaptowanym w futbolowej hipokryzji i nie ukrywam się w tunelu, gdy mówię to co myślę - czytamy w oświadczeniu "The Special One".

Fani murem za Mou

Podczas meczu z Galatasaray Stambuł w 33. edycji Torfeo Santiago Bernabeu (wygranego przez Real 2:1) fani wyrazili poparcie dla Mourinho przez transparenty. Na trybunach zawisł wielki napis "Mou, twój palec pokazał nam drogę". Swojego trenera w pomeczowych wypowiedziach wsparli także zawodnicy.

- Mourinho ma pełne poparcie drużyny - deklaruje Sergio Ramos. - On nas prowadzi, jesteśmy gotowi zrobić cokolwiek będzie chciał. Zawsze będzie miał nas po swojej stronie, tak jak my jego - dodał obrońca "Królewskich".

- Incydenty z ostatnich meczów teraz są przeszłością. Ludzie lubią żyć piłką nożną - wtórował mu Angel di Maria.

- Wierzę każdemu kto wspiera Mourinho. Fanom i piłkarzom. To jest czyste - dodał Jose Callejon.

- Na stadionie było wiele banerów, prawdziwych banerów. Niektóre były specjalnie przygotowane przez klub. Ale można było dostrzec wiele własnoręcznie zrobionych wyrazów poparcia - komentują dziennikarze madryckiego AS-a. - Fani na Bernabeu kochają Mourinho, nie ma żadnych wątpliwości. Oni kupują jego teorię hipokryzji, mają dość nietykalności Barcelony i oczekują od niego, że sytuacja się zmieni - pisze Alfredo Relano

- Barca jest teraz obsesją Madrytu, a cel uświęca środki. Tak wygląda nowy Real. Nie lubię tego, ale tak jest - kończy dziennikarz.

Inter, Barca, Milan? A gdzie tam. Kto wydał najwięcej na transfery  

Więcej o:
Copyright © Agora SA