Bundesliga. Borussia nie wyciągnie konsekwencji wobec Piszczka

Piłkarz Borussii Dortmund i reprezentacji Polski Łukasz Piszczek został skazany na karę więzienia w zawieszeniu oraz grzywny finansowe za udział w ustawieniu meczu Zagłębia Lubin z Cracovią w 2006 roku. Jego obecny klub nie zamierza wyciągać żadnych konsekwencji wobec niego.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Piszczek został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Musi też zapłacić 100 tysięcy złotych grzywny i oddać 48,1 tys. zł premii za mecz, który został ustawiony. Gracz mistrza Niemiec Borussii Dortmund, dwa lata temu sam zgłosił się do wrocławskiej prokuratury i złożył wyjaśnienia, choć oficjalnie długo temu zaprzeczał. Sprawa dotyczy meczu Zagłębia Lubin z Cracovią Kraków z 2006 roku. Piszczek był wtedy zawodnikiem Miedziowych.

- Popieramy Łukasza i nie zostaną wobec niego wyciągnięte żadne konsekwencje. Całe zdarzenie miało miejsce dawno temu, a on nawet w tym meczu nie zagrał - poinformował rzecznik prasowy Borussii Josef Schneck.

Piszczek do Borussii trafił przed sezonem z Herthy Berlin. Szybko stał się podstawowym prawym obrońcą mistrza Niemiec. Magazyn Kicker wybrał go najlepszym bocznym obrońcą Bundesligi minionego sezonu.

(Kara)Bach(!) Wisły, czyli największe wpadki polskich drużyn w europejskich pucharach

Więcej o: