Bundesliga. Kagawa rozmawia z Borussią w sprawie nowego kontraktu

Świetnymi występami w Bundeslidze Shinji Kagawa wzbudził zainteresowanie kilku europejskich klubów. Piłkarz, który zanim przeszedł do Dortmundu był anonimowym zawodnikiem znalazł się nawet na celowniku Manchesteru United. Nic więc dziwnego, że Borussia chce zatrzymać swoją gwiazdę na dłużej i już rozmawia z agentem Kagawą o nowej umowie dla jego klienta.

Kagawa przyszedł do Borussii latem ubiegłego roku. Niemcy zapłacili za niego zespołowi Cerezo Osaka jedynie 250 tysięcy funtów. Japończyk przebojem wdarł się do Bundesligi. Pomógł zespołowi wywalczyć mistrzostwo. Sezon zakończył z dorobkiem ośmiu bramek w 17 spotkaniach, ale wynik ten mógł być o wiele lepszy, gdyby nie kontuzja stopy jakiej doznał w styczniu.

Obecny kontrakt Kagawy z zespołem z Signal Iduna Park wygasa w 2013 roku, ale jak poinformował gazetę "Bild" menedżer zawodnika - Thomas Kroth, Kagawa mógłby zostać w Borussii dłużej. - Jesteśmy właśnie po pierwszej turze rozmów z dyrektorem sportowym Borussii Michaelem Zorkiem w sprawie przedłużenia umowy. On chce grać dla wspaniałej publiczności w Dortmundzie i nie może się już doczekać występu w Lidze Mistrzów - mówił o Kagawie Kroth.

Najlepsze transfery w historii

 

Ekstraklasa. Sandomierski bliski odejścia do Premier League ?

Więcej o: