Polacy za granicą. Peszko może trafić do Eintrachtu Frankfurt

Jak sugerują niemieckie media, Sławomir Peszko który nie osiągnął jak dotychczas porozumienia z FC Koeln, może trafić do drugoligowego Eintrachtu Frankfurt. Tegoroczny spadkowicz z Bundesligi złożył już Polakowi konkretną ofertę, a jego trener liczy na pozytywne załatwienie tej sprawy już w przyszłym tygodniu.

Już jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Peszko nie przedłuży swojego półrocznego kontraktu w Kolonii. Domniemanym winowajcą był menedżer zawodnika - Andrzej Grajewski, którego niemieccy dziennikarze określili mianem "chciwego". Peszko zgodził się na warunki zaproponowane przez Niemców, ale z tych nie zaakceptował Grajewski.

15 czerwca wygasa obecna umowa Polaka w FC Koeln, ale już wcześniej może on dojść do porozumienia z innym klubem. Siedemnasta ekipa zakończonego sezonu, czyli Eintracht chce się wzmocnić, by walczyć o powrót do Bundesligi. Peszko miałby zastąpić na prawym skrzydle Patricka Ochsa, który odchodzi do Wolfsburga.

- Na początku przyszłego tygodnia chcemy dogadać ten transfer. Jestem dobrej myśli, że uda nam się to załatwić - powiedział trener Eintrachtu Bruno Huebner na łamach "Bilda". Oprócz jego zespołu zainteresowane Polakiem są także pierwszoligowe zespoły - Hamburger SV oraz Hannover 96, który zagra także w Lidze Europy.

Łukasz Piszczek wygrał ranking - bocznych obrońców Bundesligi ?

Więcej o: