Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Bayern celuje w talent z Japonii

Młody japoński napastnik, Takashi Usami znalazł się na celowniku Bayernu Monachium - poinformował w piątek klub Gamba Osaka, w którym gra 19-latek.

Twoi znajomi już nas lubią. Facebook.com/Sportpl ?

- To prawda, że Bayern wypytywał nas o Usamiego. Ale na tę chwilę nie mamy żadnego oficjalnego ogłoszenia. Nie ma jeszcze żadnej umowy - powiedział agencji AFP rzecznik klubu z Osaki, Kana Koizumi.

Japońskie media podają, że obie strony intensywnie pracują nad umową, a niemiecka prasa podaje, że może ona opiewać na około 1,5 miliona euro.

- Nic nie jest jeszcze podpisane, ale Usami ma w kontrakcie zapis, że jeśli zgłosi się po niego zagraniczny klub, to może odejść - powiedział przedstawiciel Gamby, Hiroyasu Yamamoto.

- Nie mam nic do powiedzenia w tej konkretnej sprawie. Jeśli jednak pojawi się szansa, będę chciał odejść. Lepiej zrobić to póki jestem młody - stwierdził Takashi Usami, który od 2009 roku gra w seniorach Gamby (w 35 meczach zdobył 8 goli).

Usami jest też coraz bliżej debiutu w dorosłej reprezentacji Japonii. W ostatnim meczu kadry, bezbramkowo zremisowanym z Peru, młody napastnik siedział na ławce rezerwowych. W juniorskich reprezentacjach Usami ma bardzo dobre statystyki - w 33 meczach (U-17, U-19, U-22) zdobył 15 goli.

Kierunek jaki obrał Bayern Monachium nie może dziwić. Przykładem niech będzie Borussia Dortmund, która za bezcen sprowadziła Shinjiego Kagawę, a ten w ciągu jednego sezonu stał się gwiazdą Bundesligi i pomógł zespołowi wywalczyć tytuł mistrzowski.

Ruud van Nistelrooy w Maladze ?

Więcej o: