Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. 17-latek z Schalke blisko debiutu w reprezentacji Niemiec

Strzelec pierwszego gola dla Schalke, utalentowany 17-latek Julian Draxler, mimo młodego wieku, mógł tradycyjnym piwem uczcić zdobycie Pucharu Niemiec. Schalke rozbiło Duisburg aż 5:0. Świetny występ Draxlera nie uszedł uwadze selekcjonera reprezentacji Niemiec Joachimowi Loewowi. Szkoleniowiec zapowiada, że 17-latek ma duże szanse zadebiutować wkrótce w dorosłej kadrze.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

17-latek rozpoczął strzelanie w finale Pucharu Niemiec. O Draxlerze po raz pierwszy zrobiło się głośno w styczniu, kiedy to wszedł na murawę z ławki rezerwowych i strzelił zwycięskiego gola dla swojego zespołu. Schalke wygrało wtedy 3:2 z Norymbergą, w ćwierćfinale Pucharu Niemiec.

W finale rozgrywek, w 18. minucie Draxler popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego. Uderzenie z woleja zaskoczyło bramkarza rywali, który nie miał szans skutecznie interweniować.

Po meczu 17-latek stanął w blasku fleszy, dziennikarze długo nie dawali mu spokoju. Sam piłkarz zachował spokój, choć nie ukrywał, że gol strzelony w takim meczu smakuje szczególnie dobrze.

- To jest "mega-świetne" uczucie - rozpoczął wypowiedź Draxler. Z medalem na szyi tłumaczył powody szampańskiego nastroju. - Rok, czy dwa lata temu mogłem tylko oglądać takie mecze w telewizji. Mogłem jedynie patrzeć jak inni piłkarze wznoszą do góry puchar. Dziś to ja go mam w swoich dłoniach - krzyczał popijając tradycyjne piwo.

- Piwo jest dozwolone od 16. roku życia prawda? - pytał żartobliwie Draxler. - Nawet jeżeli nie, to zdecydowanie skuszę się na jedno bądź dwa piwka - nie ukrywał swej radości piłkarz.

Draxler po raz kolejny udowodnił, że posiada olbrzymi talent, który odpowiednio rozwijany może go wznieść na sam szczyt. Zawodnik dołączy we wrześniu do reprezentacji Niemiec U-18, ale... wcześniej może zadebiutować w dorosłej kadrze. W samych superlatywach wypowiada się o graczu Schalke Joachim Loew, który od dawna obserwuje rozwój młodego Draxlera.

- Przykuł naszą uwagę już dawno, oglądamy go od ponad sześciu miesięcy - zdradził selekcjoner reprezentacji Niemiec. - Ma olbrzymi talent i świetne warunki do rozwoju. Podoba mi się jego zuchwały, wręcz bezczelny styl gry, beztroskie podejście do boiskowych wydarzeń. Jesteśmy podekscytowani, że taki piłkarz rośnie w naszym kraju - tłumaczy fenomen Draxlera Loew.

Real pożegnał Jerzego Dudka  ?

Więcej o: