Transfery. Bayern kupił króla strzelców 2. Bundesligi

Bayern Monachium kontynuuje zbrojenia na kolejny sezon Bundesligi. Drugim poważnym wzmocnieniem po reprezentacyjnym bramkarzu Manuelu Neuerze jest król strzelców 2. Bundesligi - Nils Petersen z Energie Cottbus. 22-letni napastnik przeszedł do klubu z Bawarii za 2,8 miliona euro.

Po niezbyt udanym sezonie, w którym Bayern zajął dopiero trzecie miejsce w krajowych rozgrywkach, a w Lidze Mistrzów dotarł tylko do 1/8 finału, władze klubu postanowiły solidnie wzmocnić drużynę. Pierwszym transferem było sprowadzenie z Schalke Neura za 25 milionów euro. Bramkarz kadry jest obecnie uważany za jednego z najlepszych zawodników na tej pozycji w Europie, a zainteresowanie nim - po bardzo udanym sezonie - wyrażały europejskie potęgi z Manchesterem United na czele.

Kolejnym piłkarzem, który w przyszłym sezonie będzie występował na Allianz Arena jest Petersen grający dotychczas na zapleczu Bundesligi. Młody napastnik zdobył w zakończonych rozgrywkach 25 goli, do czego dołożył siedem asyst. Mimo tego klub z Cottbus zakończył sezon dopiero na szóstym miejscu.

22-latek, który jest wychowankiem klubu Carl Zeiss Jena, podpisał z Bayernem trzyletni kontrakt. Odejście młodzieżowego reprezentanta Niemiec wzbogaciło kasę Energie o 2,8 miliona euro.

Gwiazda Bayernu grała ze złamanym palcem u nogi - zabraknie go w eliminacjach Euro 2012? 

Więcej o: