Bundesliga. Lahm radzi piłkarzom gejom, aby się ukrywali

Kapitan reprezentacji Niemiec i gwiazda Bayernu Monachium Philipp Lahm w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Bunte radzi homoseksualnym piłkarzom, żeby się nie ujawniali.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

- Dla kogoś kto się ujawni, może to być bardzo trudne. Taki piłkarz jest narażony na obraźliwe komentarze - powiedział Lahm. Niemiecki obrońca przyznaje jednocześnie, że dla niego gra z homoseksualnymi piłkarzami to nie problem: - Nie mam w ogóle problemów z homoseksualistami.

Komentarz Lahma jest polemiką do słów prezesa Niemieckiej Federacji Piłkarskiej Theo Zwanzigera, który nakłaniał piłkarzy gejów do ujawniania się i obiecywał wszelką pomoc ze strony federacji.

- Według mnie to wielki akt odwagi i takie deklaracje ze strony piłkarzy przyjmowałbym z dużym zadowoleniem. Mogą oni zawsze liczyć na mnie i federację - mówił Zwanziger.

Inni piłkarze o gejach w Niemczech

W listopadzie zeszłego roku inny piłkarz Bayernu Mario Gomez również w wywiadzie dla Bunte zachęcał piłkarzy gejów do ujawniania się.

- Bycie gejem nie powinno być dłużej tematem tabu - powiedział Gomez. Dodał, że dobry przykład niemieckiemu społeczeństwu dali minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle i burmistrz Berlina Klaus Wowereit, którzy otwarcie przyznają się do homoseksualizmu.

Podobnego zdania co Gomez jest też bramkarz Schalke Gelsenkirchen Manuel Neuer: - Tak, ci którzy są homoseksualistami powinni o tym otwarcie powiedzieć. Pozwoli im to się wyzwolić. Nie powinni się ukrywać. Również kibice powinni przejść szybko do porządku dziennego po takich informacjach. Dla nich najważniejsza powinna być postawa piłkarza na boisku, a nie jego życie seksualne.

Homoseksualni sportowcy. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

 

Zagrożone występy Schweinsteigera  ?

Więcej o: