Bundesliga. FC Koeln chce zatrudnić Solbakkena

Działacze klubu Bundesligi FC Koeln prowadzą rozmowy z trenerem Stale Solbakkenem na temat zatrudnienia tego szkoleniowca od początku przyszłego sezonu.

O rozmowach z Solbakkenem poinformował dyrektor sportowy klubu Volker Finke, który obecnie jest też tymczasowym trenerem, po zwolnieniu pod koniec kwietnia Franka Schaefera.

- Więcej będę mógł powiedzieć jak już wszystko będzie ustalone i podpisane. Wtedy też powiem dlaczego zdecydowałem się akurat na tego szkoleniowca - powiedział Finke.

- Zrobimy wszystko, aby załatwić wszelkie formalności jak najszybciej. Nowy trener powinien brać udział w planowaniu składu na nowy sezon jak najszybciej - dodał.

Stale Solbakken jest od 2005 roku trenerem FC Kopenhagi. W tym czasie pięć razy zdobył z tym klubem tytuł mistrza kraju, a w sezonie 2006/07 po raz pierwszy w historii awansował do Ligi Mistrzów.

Niedawno Solbakken podpisał z Norweską Federacją piłkarską trzyletni kontrakt na prowadzenie reprezentacji, który miał obowiązywać od lipca 2012 roku. Jeśli FC Koeln zdecyduje się go zatrudnić, będzie musiał wypłacić Norwegom 520 tysięcy euro rekompensaty.

Barwy FC Koeln reprezentują dwaj Polacy - Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk.

Kagawa wraca do składu Borussii ?

Więcej o: