Bundesliga. Borussii Moenchengladbach wielka ucieczka przed spadkiem

Borussia Moenchengladbach która przez większą część sezonu zajmowała ostatnie miejsce w Bundeslidze jest bliska utrzymania. Utytułowany klub wygrał trzy mecze z rzędu, a jeśli wygra czwarty może utrzymać się bez konieczności gry w barażach.

Trzy kolejki temu Borussia zamykała tabelę z 26 punktami na koncie. Wszystko odmieniło nieoczekiwane zwycięstwo 1:0 z Borussią Dortmund w 31 kolejce. W kolejnych meczach gracze z Moenchengladbach pokonali na wyjeździe 1:0 Hannover i u siebie 2:0 Freiburg i nagle dzięki potknięciom rywali znaleźli się na miejscu barażowym. Przed ostatnią kolejką mają 35 punktów, tyle samo ile znajdujący się przed nimi Wolfsburg i o jeden więcej niż zajmujący 17. pozycję Eintracht Frankfurt. Pięciokrotni mistrzowie Bundesligi w ostatnim meczu muszą pokonać grający o pietruszkę Hamburg SV, i liczyć że Wolfsburg nie wygra z Hoffenheim.

- Po prostu musimy wygrać nasz ostatni mecz i wszystko będzie dobrze - powiedział najlepszy strzelec drużyny Marco Reus. - Sytuacja w której znajdujemy się na pozycji barażowej jest niezwykle cenna. Musimy teraz wygrać ostatnie spotkanie i jestem na 100 procent pewien, że się utrzymamy - dodał 21-latek przymierzany do reprezentacji Niemiec.

Borussia ostatni raz mistrzem Niemiec była w 1977 roku. Od tego czasu spadała już dwukrotnie, ale teraz ma nadzieję na lepszą przyszłość pod rządami szwajcarskiego szkoleniowca Luciena Favre'a, który w lutym zastąpił Michaela Frontzecka i jest bliski doprowadzenia do sensacyjnego utrzymania.

Dół tabeli Bundesligi:

Dwie ostatnie drużyny spadną, trzecia od końca zagra w barażu o utrzymanie

W ostatniej kolejce grają:

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt

Hamburger SV - Borussia Moenchengladbach

Hoffenheim - Wolfsburg

Możliwy jest kolejny transfer. Niezadowolony Sławomir Peszko ?

Więcej o: