Bundesliga. Klopp przestrzega swoich piłkarzy

Trener Borussii Dortmund Juergen Klopp robi wszystko, aby jego piłkarze nie dali sobie wydrzeć mistrzostwa Niemiec na ostatniej prostej ligi. Ostatnio pokazywał swoim podopiecznym film, na którym widać jak zbliżający się do mety kolarz tuż po tym jak podnosi ręce w geście triumfu zalicza bolesny upadek i traci upragnione zwycięstwo.

Juergen Klopp robi wszystko, aby Borussia nie powtórzyła "wyczynu" Bayeru Leverkussen z 2002 roku. Wtedy "Aptekarze" mając na trzy kolejki przed końcem przewagę pięciu punktów nad Borussią dali sobie zabrać tytuł właśnie na rzecz drużyny z Dortmundu. Był to ostatni mistrzowski sezon Borussii.

Teraz, na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek, klub trójki Polaków jest liderem, ale właśnie o pięć oczek wyprzedza Bayer. Jego przewaga punktowa topnieje jednak niemal z każdą kolejką. W ostatnich sześciu spotkaniach zdobyli tylko osiem oczek. W poprzednim ligowym pojedynku przegrali z ostatnią wtedy w tabeli Borussią Mönchengladbach. Sytuacja powoli staje się nerwowa, ale sami piłkarze próbują zachować spokój.

- Nie widzę większego problemu. Mamy dwa mecze u siebie i jeden trudny pojedynek na wyjeździe. Powinniśmy wygrać na własnym boisku z Norymbergą i Frakfurtem i to wszystko - wykalkulował bramkarz Borussii Roman Weidenfeller.

Przed zbyt wczesnym uwierzeniem w sukces przestrzega swoich zawodników Klopp. Szkoleniowiec wyemitował niedawno swoim podopiecznym film z upadkiem kolarza, który tuż przed metą pewnie zmierzając po zwycięstwo najpierw podnosi ręce do góry, a następnie zalicza bolesny upadek.

- Myślę, że to dobry pomysł, że przygotowuje nas na każdą możliwość, ale zapewniam, że każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jaka jest stawka. Powinniśmy koncentrować się na naszych mocnych stronach. Jesteśmy niezwykłym zespołem i mamy nadzwyczajny sezon. Tak samo musimy zakończyć te rozgrywki - mówi Wiedenfeller.

W najbliższej kolejce Borussia gra z Norymbergą. Później czeka ją wyjazd do Bremy na mecz z Werderem. Sezon zakończy spotkaniem na własnym stadionie z Eintrachtem. Natomiast Bayer gra na wyjeździe z Koeln, u siebie z Hamburgerem SV i ponownie na własnym boisku - z Freiburgiem.

Schalke chce Ireneusza Jelenia ?

Więcej o: