Bundesliga. Ilkay Gündogan jedną nogą w Borussii

Borussia Dortmund jest bardzo bliska pozyskania pomocnika FC Nürnberg Ilkaya Gündogana. Niemiecki piłkarz tureckiego pochodzenia porozumiał się już z klubem w sprawie indywidualnego kontraktu.

Po miesiącach spekulacji wydaje się, że sprawa przejścia utalentowanego pomocnika do lidera Bundesligi jest już rozstrzygnięta. W sobotę Borussia spotka się z FC Nürnberg w Bundeslidze, a po meczu ma zostać oficjalnie ogłoszona informacja o pozyskaniu Gündogana . Piłkarz uzgodnił już warunki kontraktu indywidualnego (ma związać się z BVB na cztery lata, z zarobkami rzędu 1,5 mln euro za sezon), pozostała tylko kwestia złożenia podpisu na umowie - donoszą niemieckie media.

Niespełna 21-letni zawodnik kosztował będzie 5 milionów euro, a suma ta ma wzrosnąć do 6 mln po awansie Borussii do Ligi Mistrzów w sezonie 2011/2012. Oznacza to, że BVB wyda na Niemca więcej niż na Roberta Lewandowskiego, który przechodząc przed obecnym sezonem do Dortmundu za 4,5 mln euro, stał się najdroższym zakupem klubu od siedmiu lat.

Ilkay Gündogan znajdował się na celowniku kilku uznanych marek. Oprócz Borussii, były to między innymi Manchester United czy HSV Hamburg. Piłkarz jest reprezentantem Niemiec U21, gra na pozycji środkowego pomocnika.

Raul chce przedłużyć kontrakt z Schalke ?

Więcej o: