Bundesliga. Kibole FC Koeln grożą piłkarzom. ?Jeśli spadniecie, zatłuczemy was na śmierć"

Zespół, w którym występuje dwóch Polaków, nie gra w ostatnim czasie najlepiej. FC Koeln od pozycji spadkowej dzielą tylko trzy punkty, zespół z Kolonii nie zdobył też żadnego punktu w swoich ostatnich trzech meczach. ?Jeśli spadniecie, zatłuczemy was na śmierć" - taki napis zobaczyli piłkarze na budynku swojej bazy treningowej.

Po ostatniej porażce w spotkaniu z VFL Wolfsburg aż 1:4 kibole FC Koeln dali ostrzeżenie swoim piłkarzom. Na klubowym budynku zagrozili piłkarzom śmiercią - "Jeśli spadniecie, zatłuczemy was na śmierć" - głosiła wiadomość do zawodników.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję samych piłkarzy. Pierwszy głos w tej sprawie zabrał gwiazdor drużyny Adama Matuszczyka i Sławomira Peszki. - To nie ma nic wspólnego z rywalizacją. Można być rozczarowanym, ale takie incydenty niczego nie wniosą. Ludzie, którzy to zrobili, nie są naszymi kibicami! - oświadczył napastnik urodzony w Gliwicach Lukas Podolski.

Oburzony jest też trener zespołu, Frank Schaefer, którego umowa z zespołem kończy się w tym roku. Zajście nazwał szokującym, niedorzecznym i noszącym destrukcyjny charakter.

- To cios poniżej pasa, zniewaga. Nie ma nic wspólnego z piłką nożną. Mam nadzieję, że to zdanie mniejszości naszych kibiców - komentował groźby bramkarz zespołu Michael Rensing.

W tej chwili klub bardzo uważa na bezpieczeństwo swoich piłkarzy. Ich ostatni trening był strzeżony przez 10 ludzi w cywilu. Napis na budynku FC Koeln nie był pierwszym wybrykiem kiboli klubu Słąwomira Peszki. Po porażce 1:4 z Wolfsburgiem 60 z nich wymalowało sprayem autokar piłkarzy.

Do końca sezonu pozostało zaledwie trzy kolejki, a już w następnej drużyna z Kolonii podejmie u siebie wicelidera z Leverkusem. I na pewno nie będzie w tym starciu faworytem.

Błaszczykowski broni Lukasza Piszczka ?

Więcej o: