Bundesliga. Klopp wciąż studzi emocje

Już w sobotę Borussia Dortmund może zostać mistrzem Niemiec. Stanie się tak, jeżeli zespół z Dortmundu pokona Borussię Moenchengladbach, a Bayer Leverkusen nie wygra u siebie z Hoffenheim. Trener lidera Bundesligi nie bierze takiego scenariusza pod uwagę. Relacja na żywo z meczu Borussii w sobotę od 18.30 na Sport.pl.

Po 30 kolejkach Borussia Dortmund przewodzi Bundeslidze z ośmioma punktami przewagi nad drugim Bayerem. W przypadku wygranej w Moenchengladbach i jednoczesnej stracie punktów przez bezpośrednich rywali piłkarze Juergena Kloppa zapewnią sobie tytuł, pierwszy od 2002 roku.

Klopp przyznał, że nie wierzy w to, by plasujący się w środku tabeli Hoffenheim sprawił niespodziankę w Leverkusen. - Po tym co pokazali w tym sezonie, nie spodziewam się po nich dużo w meczu w Leverkusen. Słyszeliśmy, ze po sezonie odchodzi ich trener - powiedział Klopp w rozmowie z dziennikiem "Bild".

Według trenera Borussii, na wynik meczu dodatkowo wpłynąć może ostatnia porażka Bayeru 1:5 z Bayernem.

- Bayer będzie się chciał zrehabilitować za porażkę w Monachium - dodał Klopp.

Bayer zagra swój mecz o 15.30, a Borussia o 18.30. Oznacza to, że piłkarze z Dortmundu będą znali wynik z Leverkusen przed początkiem swojego meczu.

Specjalny serwis o Sport.pl - Bundesliga ?

Więcej o: