Polacy za granicą. "Ruhr Nachrichten": Lewandowski najsłabszy w Borussii

Dziennik "Ruhr Nachrichten" ocenił piłkarzy Borussii Dortmund za zremisowany 1:1 mecz z HSV. Robert Lewandowski został oceniony najsłabiej nie tylko z trójki Polaków, ale z całego zespołu.

Jakub Błaszczykowski ratuje remis [Z Czuba.tv]

Borussia zremisowała z HSV dzięki bramce Jakuba Błaszczykowskiego zdobytej w doliczonym czasie gry. Wcześniej miała jednak sporo pecha: sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Barriosa, piłkarze lidera Bundesligi dwa razy trafiali też w słupek.

Według "Ruhr Nachrichten" najlepszym graczem Borussii w tym meczu był Marcel Schmelzer. "Najlepszy w Dortmundzie. Uważny w defensywie, kluczowy w końcowym zrywie. Świetnie biegał na skrzydle" - ocenił dziennik, przyznając 22-letniemu obrońcy notę 1,5 (oceniano w skali 1 - 6, im niższa nota tym lepszy występ).

Najlepszą notę z Polaków, 2,5, otrzymał Łukasz Piszczek. "Mocny w ofensywie. W defensywie musiał rywalizować z Elią, Götze kilka razy zostawił go samego."

Nieco gorzej, na 3,0 oceniony został Błaszczykowski. "Wszedł w 62. minucie. Najpierw raził niedokładnymi podaniami, ale ostatecznie zapewnił Borussii punkt."

Robert Lewandowski dostał najsłabszą notę w zespole, tylko 5,0. "Jakby był zupełnie niezgrany z drużyną. Z pewnością nie gra na tyle dobrze by występować w pierwszym składzie" - skrytykował dziennik.

Więcej o meczu HSV - Borussia ?

Więcej o: