Bundesliga. St. Pauli zagra przy pustych trybunach?

Klub St. Pauli może być ukarany grą przy pustych trybunach po tym, jak w ostatniej kolejce sędzia liniowy został trafiony plastikowym kubkiem z piwem - podała Niemiecka Federacja Piłkarska.

Kara jest następstwem wydarzeń z 1 kwietnia. St. Pauli podejmowało wówczas na własnym stadionie Schalke Gelsenkirchen. Do incydentu doszło na minutę przed końce spotkania. Mecz został przerwany a wynik 2:0 dla Schalke utrzymany.

Związkowa Komisja chce, by zespół z Hamburga rozegrał mecz za zamkniętymi drzwiami 23 kwietnia, kiedy to St. Pauli zagra z Werderem Brema. W piątek decyzję podejmie Trybunał Dyscyplinarny.

Klub stwierdził, że taka kara byłaby wystarczająca.

St. Pauli zajmuje obecnie 17 miejsce w liczącej 18 zespołów tabeli Bundesligi. W nadchodzącej kolejce zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem - Bayerem Leverkusen.