Bundesliga. Schalke wygrało przerwany mecz

Władze Bundesligi przyznały Schalke zwycięstwo 2:0 w meczu z St. Pauli. Spotkanie zostało przerwane dwie minuty przed końcem po tym, jak sędzia liniowy został trafiony rzuconym z trybun kubkiem piwa.

W piątek, dwie minuty przed końcem meczu w Hamburgu, sędzia liniowy Thorsten Schiffner, stojąc kilka metrów od narożnika boiska, nagle upadł na boisko. Nie wiadomo było, co się stało, dopiero później zwrócono uwagę na plastikowy kubek, który leżał obok. Półlitrowe piwo wylało się wraz z uderzeniem prosto na głowę sędziego.

Główny arbiter po kilku chwilach zdecydował się zakończyć spotkanie, w którym Schalke prowadziło 2:0 , a gospodarze grali w dziewiątkę. We wtorek władze Bundesligi uznały wynik przerwanego meczu i przyznały Schalke zwycięstwo 2:0.

Zczuba.tv: Atak na sędziego w meczu St. Pauli - Schalke ?