Bundesliga. 361 tysięcy chętnych na ostatni mecz Borussii

361 tysięcy kibiców chce obejrzeć ostatni mecz Borussii Dortmund w sezonie, który najprawdopodobniej będzie jednocześnie koronacją drużyny Juergena Kloppa na nowego mistrza Niemiec. O 21 tys. pozostałych wejściówek stara się 361 tys. osób, więc klub postanowił zorganizować loterię dla wszystkich chętnych.

14 maja rywalem Borussii w ostatniej ligowej kolejce będzie Eintracht Frankfurt. Na stadionie Signal Iduna Park planowana jest po meczu wielka feta, gdyż na siedem kolejek przed końcem klub z Westfalii ma nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen siedem punktów przewagi.

Mecz będzie mogło obejrzeć dokładnie 80 720 widzów. 51,2 tysiąca z nich ma wykupione karnety na cały sezon, dodatkowo osiem tys. zostanie przeznaczonych dla fanów drużyny przyjezdnej. Do 10 kwietnia kibice mogą składać wniosek o zakup jednej z 21 tysięcy wejściówek. Do wolnej sprzedaży w dniu meczu przeznaczonych będzie 520 biletów.

Zainteresowanie ostatnim spotkaniem sezonu jest ogromne - dotychczas chęć kupna biletu zgłosiły 301 752 osoby. Z tego względu klub postanowił urządzić loterię - wylosowani kibice będą mogli zakupić wejściówki na mecz z Eintrachtem.

Duże zainteresowanie budzą także najbliższy mecze - z Hannoverem 96 (2 kwietnia), z Freiburgiem (17 kwietnia) oraz z FC Nuernberg (30 kwietnia). Wszystkie wejściówki na te spotkania zostały już wyprzedane.

Bayern Monachium chce wydać 60 mln euro na transfery ?

Więcej o: