2. Bundesliga. 19-letni piłkarz VFL Osnabruck walczył o życie

Kibice oglądający zmagania piłkarzy Energie Cottbus i VFL Osnabruck byli świadkami przerażających scen. Po jednym ze zderzeń przy walce o górą piłkę na murawę padł nieprzytomny piłkarz VFL Flamur Kastrati. 19-latek z Norwegii natychmiast został podłączony pod kroplówkę i zabrany do szpitala. Mecz został dokończony w dość niecodzienny sposób. Piłkarze nie grali już na poważnie, lecz przez 14 minut wymieniali między sobą podania stojąc w miejscu.

Zobacz zderzenie Brzenski i Kastratiego?

Sytuacja miała miejsce w 79 minucie spotkania blisko linii bocznej boiska. Posiadający polskie obywatelstwo obrońca Energie Cottbus Marcus Brzenska wybijał piłkę poza boisko. Zaatakował z takim impetem, że zderzył się także głowami z Flamurem Kastratim. Norweg padł na murawę nieprzytomny.

Arbiter natychmiast przerwał spotkanie i wezwał służby medyczne. Na boisku pojawiła się karetka, która odwiozła 19-latka do szpitala.

Pierwsze informacje na temat stanu zdrowia piłkarza są budujące. Norweg jest przytomny i może rozmawiać. Jego stan określany jest jako stabilny, choć istnieje ryzyko urazu rdzenia kręgowego.

Spotkanie zostało dokończone w dość niecodzienny sposób. Piłkarze nie grali już na poważnie, lecz przez 14 minut wymieniali między sobą podania, nie biegając oraz nie stwarzając zagrożenia pod bramką rywala. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Flamur Kastrati od 2009 roku jest piłkarzem Twente Enschede, dokąd przyszedł po strzeleniu sześciu bramek w drugiej lidze norweskiej (w barwach klubu Skeid). W VFL Osnabruck Norweg jest na wypożyczeniu.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.