Bundesliga. Dortmund szykuje się na mistrzowską fetę

Mimo, że przedstawiciele Borussii Dortmund wciąż odmawiają deklaracji o zdobyciu mistrzostwa Niemiec, to władze miejskie już rozpoczynają przygotowania do organizacji fety z okazji wywalczenia tytułu. Ma się ona odbyć 14 maja po ostatnim meczu sezonu z Eintrachtem Frankfurt.

Na dziesięć kolejek przed końcem rozgrywek, Borussia ma dwanaście punktów przewagi nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen. Mimo tego i pokonania w ostatnim meczu w Monachium mistrzowskiego Bayernu, trener Juergen Klopp wciąż odmawia odpowiedzi na pytania o tytuł.

Burmistrz Dortmundu Hans Werner Rixe nie ma jednak takich zahamowań i rozpoczął przygotowania do tego, by godnie uczcić powrót mistrzowskiej patery do miasta po dziewięciu latach. Feta odbędzie się po ostatnim meczu sezonu z Eintrachtem - zostanie on rozegrany na Signal Iduna Park 14 maja.

- Jesteśmy na pierwszym etapie przygotowań - powiedział burmistrz. - Zajmujemy się różnymi kwestiami, jednak w szczególności bezpieczeństwem - dodał. Tradycją jest, że mistrz Niemiec świętuje tytuł na balkonie ratusza, prezentując trofeum zgromadzonym fanom. Friedensplatz w Dortmundzie jest jednak zbyt mały, by pomieścić wszystkich kibiców klubu.

- Oczywiście nie ma tam wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić 150 tysięcy osób. Musimy więc znaleźć inne miejsce w centrum - przyznał Rixe, zaznaczając że rozmowy w tej sprawie są już prowadzone z władzami Borussii.

Kagawa chce wrócić w kwietniu i świętować mistrzostwo ?

Więcej o: