Bundesliga. Kicker: Borussia zamknęła usta ostatnim sceptykom

PRZEGLĄD PRASY. W sobotnim szlagierze Bundesligi Borussia Dortmund z dwoma Polakami w składzie pokonała 3:1 Bayern Monachium. ?Borussia tym zwycięstwem zamknęła usta ostatnim sceptykom, którzy do wczoraj nie wierzyli, że Westfalczycy zdobędą w tym roku tytuł mistrza Niemiec? - ogłosił w internetowym wydaniu prestiżowy Kicker.

Załóż drużynę i Wygraj Ligę ?

Kicker

"Po raz pierwszy od 18 spotkań na Alianz Arenie podopiecznym Jurgena Kloppa udało się pokonać "wielki" Bayern Monachium. W zwycięskim meczu Westfalczycy zaprezentowali mistrzowską formę. Bayern Monachium, który przed tym spotkaniem wygrał trzy mecze z rzędu, pogrzebał swoje szanse na zwycięstwo w tegorocznej edycji Bundesligi. Borussia tym zwycięstwem zamknęła usta ostatnim sceptykom, którzy do wczoraj nie wierzyli, że Bawarczycy zdobędą w tym roku tytuł mistrza Niemiec"

Franfuter Allgemeine Zeitung

"Borussia Dortmund pokazała w tym meczu mistrzostwo. Tym samym umocniła się na pozycji lidera, bijąc rekord wysokości prowadzenia po 24 kolejkach (16 punktów). Bayern nigdy wcześniej tak szybko nie pożegnał się z realną walką o tytuł mistrza kraju. To był jednostronny show z piłkarzami w żółto-czarnych strojach w roli głównej."

Westdeutsche Allgemeine Zeitung

"BVB zrobiła kolejny, ogromny krok ku mistrzostwu. Mimo szumnych zapowiedzi przed meczem prezydenta Bayernu, że 'remis lub porażka są wykluczone', to Borussia po pięknym występie przybliżyła się do tytułu najlepszego w kraju."

Hit sezonu - Bayern - Borussia

Więcej o: