Hitzfeld: Klopp może w przyszłości poprowadzić Bayern

W sobotę na Allianz Arena absolutny hit Bundesligi - mistrzowski Bayern Monachium podejmie prowadzącą w tabeli Borussię Dortmund pewnie zmierzającą po pierwszy od dziewięciu lat tytuł. Trenerem, który z oboma tymi klubami zdobywał najważniejsze trofea jest Ottmat Hitzfeld. Jego zdaniem szkoleniowiec BVB Juergen Klopp ma predyspozycje do tego, by w przyszłości poprowadzić klub z Bawarii.

Hitzfeld, który prowadzi obecnie reprezentację Szwajcarii, jest jedynym trenerem, jaki zdobył Puchar Mistrzów z dwoma niemieckimi klubami. Sztuka ta udała mu się w 1997 roku z Borussią i cztery lata później z Bayernem.

Teraz 62-letni szkoleniowiec jest zdania, że Borussia nie będzie w stanie wygrać w szlagierowym meczu w Monachium: - Tu chodzi o prestiż, piłkarze Bayernu będą bardzo "nakręceni" by pokonać BVB. Mimo to, dużo będzie zależeć od tego, jak bawarczycy przestawią się po meczu w Mediolanie. Ja stawiam na remis - zadeklarował Hitzfeld.

Trener przyznał także, że nawet jeśli Bayern wygra z Borussią, to i tak nie będzie już mistrzem. - Jestem całkowicie przekonany, że Dortmund zdobędzie tytuł. Zasługują na to jak nikt inny - powiedział Hitzfeld.

Szkoleniowiec wypowiedział się również na temat Juergena Kloppa, pod wodzą którego klub z Zagłębia Ruhry jest rewelacją tego sezonu. - On jest predysponowany do tego, by w przyszłości zostać trenerem Bayernu. Jednak w ciągu najbliższych kilku lat powinien sobie radzić bardzo dobrze w Dortmundzie, gdzie zaczął budować coś naprawdę fantastycznego.

- W Monachium jest całkowicie inna rzeczywistość. Tam Klopp nigdy nie miał by takiej władzy, jaką otrzymał w Borussii - przyznał Hitzfeld.

Legia Warszawa w lipcu zagra z Borussią Dortmund ?

Więcej o: