Bundesliga. Wolfsburg zawiesił Diego za rzut karny

VfL Wolfsburg zawiesił pomocnika Diego za niesłuchanie poleceń trenera i wykonanie rzutu karnego w przegranym 0:1 meczu z Hanover 96. Tak zdecydował nowy trener drużyny z Wolfsburga Pierre Littbarski.

Sędzia podyktował rzut karny w 80 minucie, gdy zespół z Hanoweru prowadził 1:0. Pierwotnie karnego miał wykonywać Patrick Helmes, ale jedenastkę chciał koniecznie wykonywać faulowany Diego. Brazylijczyk ustawił piłkę, wziął rozbieg i uderzył w poprzeczkę. Wolfsburg nie odrobił już strat do końca meczu. W wyniku porażki pracę stracił Steve McClaren, w poniedziałek zastąpił go Pierre Littbarski.

Littbarski, mistrz świata z reprezentacją Niemiec z 1990 roku, w poniedziałek zdecydował zawiesić Brazylijczyka na jedno spotkanie. - Diego nie zagra z HSV. Zawiesiłem go za incydent z ostatniego meczu - tłumaczył nowy trener drużyny z Wolsburga.

Diego gra w VfL od zeszłego roku, gdy za 15 mln euro przeszedł z Juventusu. Wolfsburg wygrał tylko jeden z ostatnich 11. meczów i jest tylko punkt nad strefą spadkową.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Więcej o: