Bundesliga. Piszczek z Błaszczykowskim w hicie Zagłębia Ruhry

W piątek Borussia gra z Schalke. To najważniejsza rywalizacja dla obydwu zespołów w Zagłębiu Ruhry. Relacja na Sport.pl od 20.15.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Borussia jest blisko zdobycia mistrzostwa, a Schalke - choć naszpikowane gwiazdami - broni się przed spadkiem. Ale absolutnie nie umniejsza to wagi meczu. - Ciągle mają wielu dobrych piłkarzy. To klasowy zespół, który może sprawić niespodziankę niezależnie od miejsca w tabeli - mówi o rywalach trener Borussii Jürgen Klopp.

Pewny występu w 137. derbach Zagłębia Ruhry jest Łukasz Piszczek. W zespole Borussii nie zagra filar defensywy Neven Subotić. Jego miejsce w środku obrony powinien zająć Felipe Santana, który jednak w tym sezonie grał niewiele, wraca do zespołu po kontuzji i chorobie. Ciężar gry w defensywie powinni wziąć na siebie ci obrońcy, którzy grają od początku rundy.

W podstawowym składzie lidera Bundesligi ma zagrać również Jakub Błaszczykowski, który wraca do zdrowia po przeziębieniu. Robert Lewandowski powinien wejść na boisko z ławki rezerwowych. Podstawowym napastnikiem będzie Lucas Barrios, który kolejny raz zadeklarował, że nie ma zamiaru rozwiązywać czteroletniego kontraktu i zmieniać zespołu.

Gracze Borussii tryskają optymizmem. Kevin Grosskreutz twierdzi, że do końca sezonu jego klub nie przegra już żadnego spotkania. Tak znakomitej atmosfery w drużynie jeszcze nie pamięta. "Bild" wylicza, że piłkarze umawiają się na wspólne posiłki, organizują w domach pojedynki na konsolach do gier, wybierają się na zakupy. - Gdyby ktoś wieczorem wybrał się do kina, niech się nie zdziwi, jeśli zobaczy ośmiu graczy Borussii - podsumował.

Jeśli przepowiednie Grosskreutza się sprawdzą, Borussia już w lutym może - przy korzystnym układzie innych spotkań - świętować mistrzostwo Niemiec, a w całym sezonie ustanowi rekord zdobytych punktów.

Polacy w Matce wszystkich meczów ?

Więcej o: