Grosskreutz: Borussia nie przegra już żadnego meczu

Kevin Grosskreutz przyznał na łamach dziennika ?Bild?, że jego zdaniem Borussia Dortmund nie przegra już żadnego spotkania do końca obecnego sezonu. Zdecydowanie prowadząca w tabeli drużyna, w której występuje trzech Polaków, ma jeszcze do rozegrania czternaście ligowych spotkań.

W rundzie wiosennej Borussia wygrała jak na razie dwa spotkania, a zremisowała jedno. W całym sezonie zespół Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka tylko dwa razy schodził z boiska pokonany. Lepsi od drużyny Kloppa okazali się piłkarze Bayeru Leverkusen i Eintrachtu Frankfurt.

Zdaniem Grosskreutza taka sytuacja już się w tym sezonie nie powtórzy: - Nasz zespół naprawdę jest wyjątkowy. Nie często widuje się tak dobrą atmosferę w drużynie. Każdy chce pomagać innym - zarówno na jak i poza boiskiem. Mam wrażenie, że nie przegramy nawet jednego meczu w drugiej części sezonu. Wszyscy widzą, że jesteśmy jak dotychczas w świetniej formie - powiedział Niemiec.

- Nikt nie mówi jeszcze o tytule mistrzowskim, gdyż chcemy się skupiać tylko na najbliższym spotkaniu. Nie stawialiśmy sobie tak naprawdę żadnego celu na początku sezonu i jak widać działa to na nas całkiem nieźle - dodał Grosskreutz.

Po dwudziestu rozegranych kolejkach Borussia ma jedenaście punktów przewagi nad drugim w tabeli Bayerem i czternaście nad obrońcą tytułu - Bayernem Monachium.

Japońska gwiazda Borussii już po operacji stopy ? .

Więcej o: