Transfery. Van Nistelrooy nie wróci do Realu

Piłkarz HSV Ruud van Nistelrooy nie ma już szans na powrót do Realu Madryt. Trener niemieckiej drużyny - Armin Veh przyznał, że rozumie chęci Holendra, ale nie pozwoli mu opuścić klubu Budesligi.

Veh przypomniał, że jego napastnik ma wciąż ważny kontrakt z niemieckim klubem. Tymczasem Królewscy chcą ściągnąć go ponownie na Santiago Bernabeu na sześciomiesięczne wypożyczenie. Holender miałby zastąpić Gonzalo Higuaina, który prawdopodobnie wypadnie ze składu na pozostałą część sezonu i wkrótce przejdzie operację pleców.

Van Nistelrooy otwarcie wyznał, że chce wrócić do stolicy Hiszpanii. Tymczasem jego trener - w wywiadzie dla niemieckiej agencji informacyjnej Deutsche Presseagentur stwierdził, że zawodnik powinien skupić swoją energię na grze w Hamburgu.

- Nasz klub podjął jasną decyzję - nie pozwolimy, żeby Ruud odszedł - zapewnił Veh. - Szanuję go, przyznaję, że ma prawo do swojego punktu widzenia i jestem też świadomy, że chce wrócić do Realu i tam skończyć swoją karierę. Szanuję jego intencje, ale ma umowę z naszym klubem, jest w świetnej formie i nie ma mowy o jego wyjeździe - uciął szkoleniowiec szóstej drużyny niemieckiej ekstraklasy.

Van Nistelrooy przeniósł się do Hamburga w styczniu 2010, podpisując kontrakt na 1,5 roku.

"Dobry tylko jako joker" - Bild o Lewandowskim ?

Więcej o: