Bundesliga. Piszczek w jedenastce kolejki

Serwis goal.com wybrał jedenastkę 18. kolejki Bundesligi. Znalazło się w niej aż czterech graczy Borussii Dortmund, w tym boczny obrońca reprezentacji Polski Łukasz Piszczek.

Na początek rundy wiosennej Borussia ograła 3:1 na wyjeździe jednego z głównych konkurentów do mistrzowskiego tytułu - Bayer Leverkusen. Bramkę dającą piłkarzom z Dortmundu prowadzenie zdobył Grosskreutz - asystował mu Łukasz Piszczek. Było to już piąte decydujące podanie Polaka w obecnym sezonie Bundesligi - czytaj więcej.

Występ Polaka został doceniony przez dziennikarzy serwisu goal.com. Piszczek trzymał notę 7/10 i trafił do jedenastki 18. kolejki Bundesligi.

- Prawy obrońca gra zaskakująco dobrze w obecnym sezonie, co potwierdził po raz kolejny w meczu z Leverkusen. Reprezentant Polski pomagał w ataku na prawej flance, ale jego największą zasługą było kompletne zneutralizowanie Sidney'a Sama, który do tej pory miał w zwyczaju zamęczać obrońców - napisali w uzasadnieniu wyboru dziennikarze.

Oprócz Piszczka w jedenastce znalazło się jeszcze trzech piłkarzy z Dortmundu - Neven Subotic, Mario Goetze i Kevin Grosskreutz.

Jedenastka 18. kolejki Bundesligi według goal.com:

Thomas Kraft (Bayern Monachium) - Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Gojko Kacar (HSV), Neven Subotic (Borussia Dortmund), Arne Friedrich (Wolfsburg), Bastian Oczipka (St Pauli) - Torsten Frings (Werder Brema), Roman Neustaedter (Borussia M'gladbach), Mario Goetze (Borussia Dortmund), Kevin Grosskreutz (Borussia Dortmund) - Papiss Cisse (Freiburg).

Już mistrz - mówią o Borussii ?

Więcej o: