Bundesliga. Tylko cud odbierze Borussii mistrzostwo

PRZEGLĄD PRASY. - Jest tylko jedna możliwość, by Borussia nie zdobyła mistrzostwa. To jakaś olbrzymia plaga kontuzji, ale pewnie i zmiennicy są niewiele gorsi - cytuje niemieckiego komentatora sportowego Guentera Netzera ?Przegląd Sportowy?. W Niemczech dominuje przekonanie, że nikt już Borussii nie dogoni.

Po bardzo dobrym meczu Borussia Dortmund wygrała w Leverkusen z Bayerem 3:1. Bayerem, który jest jednym z głównych konkurentów podopiecznych Juergene Kloppa do tytułu mistrzowskiego. Dodatkowo, pozostali rywale zagrali wybitnie "pod Borussię": Mainz poległo w Stuttgarcie, Bayern Monachium ledwie zremisował z Wolfsburgiem.

Po pierwszej kolejce rundy rewanżowej drużyna z trzema Polakami w składzie powiększyła więc przewagę nad resztą rywali (ma 46 pkt, drugi w tabeli Hannover 34) i już zbiera w Niemczech gratulacje za zdobycie mistrzostwa.

- Gratuluję Borussii tytułu. My już na pewno ich nie dogonimy - powiedział zrezygnowany Arjen Robben.

- Dziwię się piłkarzom, którzy nie potrafią pokonać Wolfsburga, że w ogóle wierzyli w szansę dogonienia Borussii - surowo ocenia honorowy prezydent Bayernu Monachium Franz Beckenbauer.

- Jest tylko jedna możliwość, by Borussia nie zdobyła mistrzostwa. To jakaś olbrzymia plaga kontuzji, ale pewnie i zmiennicy są niewiele gorsi. Musi zdarzyć się cud, w przeciwnym razie piłkarzy Borussii już nikt nie dogoni - dodaje Guenter Netzer, ceniony komentator sportowy.

- Nie ma w tej chwili lepszej drużyny w Bundeslidze. Tu nawet nie chodzi o wyniki, ale o styl, w jakim grają. Nie jestem w stanie wskazać choćby jednego słabego punktu w tym zespole - odbiera nadzieje innym dyrektor sportowy Bayeru Rudi Voeller.

Coraz lepszy z każdym meczem - Piszczek ?

Więcej o: