Bundesliga. Piszczek z każdym meczem coraz lepszy

PRZEGLĄD PRASY. Łukasz Piszczek jest czołowym asystującym nie tylko Borussii Dortmund, ale całej Bundesligi. Wśród obrońców tylko jeden ma więcej decydujących podań. - Piszczek każdym meczem gra coraz lepiej - cytuje Juergena Kloppa, trenera lidera Bundesligi, ?Przegląd Sportowy?.

Na początek rundy wiosennej Borussia ograła 3:1 na wyjeździe jednego z głównych konkurentów do mistrzowskiego tytułu - Bayer Leverkusen. Bramkę dającą piłkarzom z Dortmundu prowadzenie zdobył Grosskreutz - asystował mu Łukasz Piszczek. Było to już piąte - według magazynu Kicker (bo oficjalna strona Borussii podaje, że szóste) - decydujące podanie Polaka w obecnym sezonie Bundesligi.

W Borussii więcej asyst mają tylko Nuri Sahin i Mario Goetze - po sześć. W Bundeslidze ledwie jeden obrońca - Marcel Schaefer z Wolfsburga - może pochwalić się lepszym dorobkiem (sześć asysty), a pamiętać trzeba, że kilka razy w tym sezonie grał na pozycji pomocnika.

- Piszczek z każdym meczem gra coraz lepiej, jego rajdy prawą stroną są bardziej przemyślane niż jeszcze na początku sezonu - chwali Polaka Juergen Klopp, trener Borussii.

"Przegląd Sportowy", by podkreślić osiągnięcie Piszczka, podaje przykład jednego z najlepszych bocznych obrońców świata - Philippa Lahma (Bayern Monachium), który w tym sezonie nie wypracował jeszcze żadnej bramki.

Oceny po meczu Borussii ?

Więcej o: