Loew: Klopp i Tuchel mogą kiedyś przejąć reprezentację

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew przyznał, że zarówno trener Borussii Dortmud Juergen Klopp jak i jego odpowiednik z FSV Mainz Thomas Tuchel, mogą kiedyś przejąć kadrę narodową. - Oni mogą poprowadzić reprezentację na swój własny sposób. Dla mnie to jest oczywiste - powiedział trener trzeciej drużyny świata.

Klopp i Tuchel prowadzą odpowiednio pierwszą i drugą drużynę Bundesligi. Borussia Dortmund z trzema Polakami w składzie, jest liderem z 10-punktową przewagą nad Mainz, którego pozycja w tabeli jest największym zaskoczeniem tego sezonu. Pod wodzą Tuchela drużyna ta wyrównała ligowy rekord siedmiu zwycięstw z rzędu na początku rozgrywek.

- Klopp i Tuchel mogą poprowadzić reprezentację na swój własny sposób. Dla mnie jest to oczywiste - powiedział Loew, którego kontrakt w kadrze obowiązuje do Euro 2012. - Obaj szkoleniowcy obrali w swojej pracy specyficzny kierunek i podążają za nim bardzo ściśle - dodał.

Loew przyznał także, że jego zdaniem niski wiek szkoleniowca odgrywa drugorzędną rolę. - Gdy z nimi rozmawiałem, to miałem wrażenie, że oni dokładnie wiedzą czego chcą - zaznaczył trener.

Podopieczny Kloppa - Piszczek najlepszym prawym obrońcą ligi ?

Więcej o: