Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Loew: Nie ma różnic między Borussią a Barceloną

Trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew przyznał w wywiadzie z ?Die Welt?, że jeśli chodzi o szkolenie młodzieży, to Borussia Dortmund może się równać nawet z FC Barceloną. - To co piłkarze Juergena Kloppa prezentują tydzień po tygodniu, ćwiczą codziennie na treningach i na tym właśnie opiera się ich sukces - powiedział selekcjoner.

Loew bardzo chwali młodych niemieckich piłkarzy, z których coraz większa liczba puka już do drzwi reprezentacji. - Uderza mnie wysoka jakość gry wielu młodych piłkarzy. Doceniam także ich podejście do pracy i życiowych wyzwań. Mają jasne wyobrażenie tego, co chcą i jak powinni postępować w życiu. To młode pokolenie podoba mi się - powiedział selekcjoner.

Trener docenia szczególnie piłkarzy lidera Bundesligi - Borussii Dortmund. Oprócz Matsa Hummelsa spore wrażenie zrobił na nim Mario Goetze. - To jeden z największych talentów w Niemczech od lat - powiedział Loew o 18-latku.

- Dortmund chce grać zespołowo i realizuje to na boisku. Wiem z rozmów z trenerem Juergenem Kloppem i piłkarzami Borussii, że to, co prezentują tydzień po tygodniu, ćwiczą codziennie na treningach i na tym opiera się ich sukces. Gdy spojrzy się na FC Barcelonę, nie zobaczy się różnicy - zadeklarował Loew.

- Borussia ma dużą szansę na mistrzostwo, chociaż nie będzie to łatwo zadanie. Uważam, że sukces z tak młodym zespołem jest możliwy. Kiedy pracuje się konsekwentnie i realizuje obrany plan, prawdopodobieństwo powodzenia wzrasta. Każdy, kto działa w ten sposób, zapewnia sobie trwałość i osiąga więcej niż kluby, które nie mają żadnej filozofii i próbują ukryć problemy poprzez zmianę trenera - dodał trener trzeciej reprezentacji świata.

Real Madryt zainteresowany Kagawą z Borussii ?

Więcej o: