Bundesliga. Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund w jedenastce rundy Bundesligi

Zdaniem zagranicznego portalu Goal.com na miejsce w jedenastce rundy jesiennej Bundesligi zasłużyło aż 6 piłkarzy z Borussii Dortmund, m. in. Neven Subotić, czy Nuri Sahin. Drużyna Jurgena Kloppa może poszczycić się najlepszą defensywą ligi niemieckiej. W zestawieniu nie znalazł się żaden z trzech grających w Dortmundzie Polaków.

Borussia Dortmund zakończyła jesienne rozgrywki na pierwszym miejscu tabeli ligi niemieckiej. Drugie w kolejności Mainz traci do dortmundczyków 10 punktów. W barwach klubu z Zagłębia Ruhry występuje trzech Polaków: Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski oraz Robert Lewandowski.

Bramkarz:

Manuel Neuner (Schalke 04)

Obrona:

- Neven Subotić (Borussia Dortmund)

- Mats Hummels (Borussia Dortmund)

- Marcel Schmelzer (Borussia Dortmund)

Pomoc:

- Sven Bender (Borussia Dortmund)

- Nuri Sahin (Borussia Dortmund)

- Arturo Vidal (Bayer Leverkusen)

- Shinji Kagawa (Borussia Dortmund)

Atak:

- Didier Ya Konan (Hannover)

- Theofanis Gekas (Eintracht Frankfurt)

- Papiss Cisse (Freiburg)

Łukasz Piszczek w 10 najlepszych transferów Bundesligi

Zmiana barw klubowych polskiego piłkarza znalazła się w zestawieniu serwisu na dziesiątym miejscu. W uzasadnieniu czytamy: "Uniwersalny prawy obrońca dołączył latem do mistrzów jesieni ze zdegradowanej Herthy BSC na zasadzie wolnego transferu. Uczynił z prawego 'nabrzeża' na Signal Iduna Park swoją własność".

Goal.com dodaje, że Piszczek znalazł się wśród najlepszych piłkarzy Bundesligi na swojej pozycji. Bardzo udanie wspierał atak swojej drużyny i zapewnił solidność najbardziej "napiętej" defensywie w całej lidze.

W zestawieniu pojawił się też inny piłkarz Borussii, Shinji Kagawa

Szkoleniowiec idealny - Jurgen Klopp ?

Więcej o: