Goal.com: Piszczek wśród najlepszych transferów Bundesligi

Serwis Goal.com opublikował listę dziesięciu najlepszych transferów Bundesligi w obecnym sezonie. Znalazło się wśród nich miejsce dla Łukasza Piszczka, który latem przeszedł ze zdegradowanej Herthy Berlin do Borussii Dortmund. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajął jego klubowy kolega - Japończyk Shinji Kagawa.

Ankieta o Sport.pl - prosimy poświęć kilka minut na jej wypełnienie ?

Zmiana barw klubowych polskiego piłkarza znalazła się w zestawieniu serwisu na dziesiątym miejscu. W uzasadnieniu czytamy: "Uniwersalny prawy obrońca dołączył latem do mistrzów jesieni ze zdegradowanej Herthy BSC na zasadzie wolnego transferu. Uczynił z prawego 'nabrzeża' na Signal Iduna Park swoją własność".

Goal.com dodaje, że Piszczek znalazł się wśród najlepszych piłkarzy Bundesligi na swojej pozycji. Bardzo udanie wspierał atak swojej drużyny i zapewnił solidność najbardziej "napiętej" defensywie w całej lidze.

Kagawa na czele pierwszej "trójki"

Trzecie miejsce wśród najlepszych transferów lata zajął Lewis Holtby, który jest wypożyczony z Schalke do Mainz. Zdaniem serwisu klub z Gelsenkirchen ma ogromne problemy z kreatywnością, a wiceliderzy tabeli mają jej aż w nadmiarze. Spory w tym udział piłkarza, którego kontrakt wciąż jest w posiadaniu Schalke, a który jest bardzo kreatywny dzięki swojemu dryblingowi i prostopadłym podaniom.

Na drugiej pozycji Goal.com umieścił Theofanisa Gekasa, który za niespełna milion euro przeszedł z Bayeru Leverkusen do Eintrachtu Frankfurt Michaela Skibbe. Grek odwdzięczył się imponującą liczbą czternastu strzelonych bramek, dzięki czemu prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców.

Zwycięzcą transferowego rankingu nie mógł być jednak nikt inny jak Shinji Kagawa z Borussii Dortmund. 21-letni Japończyk jeszcze 12 miesięcy temu był kompletnie nieznany w Europie, gdy grał w japońskiej drugiej lidze. Jego sprowadzenie za 350 tysięcy euro zostało ogłoszone przez Borussię w maju, a miesiąc później zabrakło dla niego miejsca w kadrze Japonii na mundial w RPA.

Od kiedy jednak zaczął swój sezon w Bundeslidze, "wywalczył łokciami" swoją drogę do składu dortmundczyków, dzięki licznym bramkom i asystom. Jego uniwersalność idealnie pasuje do ofensywnej formacji Juergena Kloppa. "Kagawa jest na dobrej drodze, by zostać największym piłkarskim fenomenem Azji" - konkluduje serwis.

10 najlepszych transferów w Bundeslidze:

Rekord Bundesligi nie dla Borussii Dortmund ?

Więcej o: