Lewandowski oceniony wyżej od Barriosa za mecz z Werderem

?Kicker? docenił Roberta Lewandowskiego. Mimo, że w ostatnim ligowym meczu z Werderem Polak przebywał na boisku zaledwie 30 minut, otrzymał od niemieckich dziennikarzy wyższą notę niż jego główny konkurent do gry w ataku - Lucas Barrios.

W sobotę piłkarze Juergena Kloppa pokonali na własnym boisku bremeńczyków 2:0 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli Bundesligi. W obliczu powrotu do składu kontuzjowanego przez ostatnie tygodnie Lucasa Barriosa, Robert Lewandowski musiał rozpocząć spotkanie na ławce rezerwowych.

Na boisku pojawił się w 60. minucie zastępując właśnie Paragwajczyka. Od pierwszych sekund Polak był niezwykle aktywny i miał udział przy drugiej bramce dla gospodarzy, będąc jednocześnie autorem największej kontrowersji spotkania. Lewandowski dotknął głową piłkę po strzale Kagawy, a futbolówka trafiła do siatki. Niemieckie źródła kłóciły się w kwestii autorstwa tego trafienia, ale ostatecznie zapisały je na konto Japończyka.

Dobrą grę reprezentanta Polski zauważyli niemieccy dziennikarze. Magazyn "Kicker" ocenił jego występ na 3,5 (gdzie 1 to fenomenalny występ, a 6 katastrofa). Nasz rodak wypadł więc lepiej niż Barrios, który otrzymał 4,5.

W barwach Borussii wystąpili też pozostali Polacy. Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek rozegrali całe spotkanie i otrzymali noty 2,5 i 3,5.

Lewandowski strzelił... czy nie strzelił?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.