Gwiazda Bayernu: I tak jesteśmy lepsi od Borussii

Gwiazdor Bayernu Monachium Bastian Schweinsteiger wyraził opinię, że mimo tego, że Borussia Dortmund jest zdecydowanym liderem tabeli, to jego drużyna i tak jest lepsza od podopiecznych Juergena Kloppa. - Nie widzę choćby jednego zespołu w tym sezonie, który byłby naprawdę lepszy od nas - powiedział pomocnik mistrzów Niemiec, którzy w ligowej stawce są obecnie na siódmej pozycji.

Po piętnastu kolejkach Borussia zdecydowanie przewodzi ligowej stawce z aż 40-oma punktami na koncie. Jest to najlepszy wynik w historii ligi. Drugie w tabeli Mainz ma o dziesięć punktów mniej, a Bayern traci do lidera aż siedemnaście punktów. W bezpośrednim starciu dwóch odwiecznych rywali, BVB wygrało w październiku z monachijczykami 2:0.

To wszystko zdaniem Schweinsteigera nie dowodzi, że podopieczni Kloppa są drużyną lepszą od mistrzów Niemiec. - Wciąż twierdzę, że Bayern jest lepszy od Borussii. Nie widzę choćby jednego zespołu w tym sezonie, który byłby naprawdę lepszy od nas - powiedział piłkarz w wywiadzie dla niemieckiego Eurosportu.

- Nie mówię, że Dortmund grał źle, całkowicie nie o to mi chodzi. Mają naprawdę wiele zalet, np. bardzo agresywny styl gry i zawsze bardzo dużo biegają. Jak dotychczas udawało im się wygrać nawet słabe w ich wykonaniu mecze, podczas gdy my często byliśmy zatrzymywani i remisowaliśmy. Oni wykorzystali już sporo ze swojej "porcji szczęścia" - dodał reprezentant Niemiec.

- Mogliśmy ich pokonać w Dortmundzie na początku tego sezonu. Jedynym meczem, w którym tak naprawdę nie zasłużyliśmy na trzy punkty, był ten z Mainz - przyznał piłkarz mistrzów Niemiec.

Borussia skuteczna w końcówkach, gdy grał Lewandowski ?

Więcej o: