Bundesliga. Trzech Polaków znów w składzie Borussii

Trzech polskich piłkarzy znów wyjdzie w podstawowym składzie Borussii Dortmund. Trener Juergen Klopp zdecydował się postawić na Łukasza Piszczka, Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego od pierwszej minuty spotkania z FC Nuernberg. Relacja na żywo z tego meczu od godziny 17:30 na Sport.pl

Drugą szansę występu w pierwszym składzie dostanie Lewandowski, który w czwartkowym meczu Ligi Europejskiej z Karpatami Lwów strzelił bramkę na 3:0. - Wyglądał bardziej jakby odczuł wtedy ulgę, niż radość ze zdobycia bramki - powiedział Klopp, który dodał, że Polak nie był tak zrelaksowany jak zwykle.

Teraz piłkarze BVB będą musieli zmierzyć się z bardzo zmobilizowaną drużyną z Norymbergi, która po trzech porażkach z rzędu spadła na jedenaste miejsce w tabeli. Gospodarze, który mieli dość udany początek sezonu, będą chcieli przełamać się w meczu z liderem.

W ubiegłym sezonie mecz na Easy-Credit-Stadion przyniósł wiele emocji, gdy Borussia wygrała 3:2. - Ubiegłoroczne spotkanie było spektakularne - powiedział Klopp. - Lucas trafił wówczas do siatki aż trzy razy, ale tym razem będzie trudno o powtórkę - zażartował trener odnosząc się do kontuzji swojego napastnika.

Borussia mistrzem jesieni - dzięki potknięciu Mainz ?

Więcej o: