Bundesliga. Oceny Kickera: Polacy przeciętnie, najlepszy Matuszczyk

Tradycyjnie w poniedziałek opiniotwórczy niemiecki magazyn Kicker zamiesza oceny piłkarzy, którzy wystąpili w weekendowych meczach Bundesligi. Polacy nie wypadli najlepiej. Najwyższą ocenę dostał Adam Matuszczyk. Przeciętnie zaprezentowali się Błaszczykowski i Piszczek.

Matuszczyk w sześciostopniowej skali (gdzie 1 to fenomenalny występ, a 6 katastrofa) otrzymał notę 2,5. Kolonia zremisowała na własnym stadionie z Wolfsburgiem 1:1, ale Polak był na boisku aktywny. Kilkukrotnie zagrażał bramce Benaglio, co docenili dziennikarze Kickera.

Łukasz Piszczek rozegrał w barwach Dortmundu dobry mecz, a jego drużyna pewnie pokonała Borussię M'gladbach. Efekt? Kolejne 90 minut w barwach lidera Bundesligi i ocena 3.

Najgorzej spośród naszych reprezentantów według niemieckich ekspertów zaprezentował się Jakub Błaszczykowski, który został oceniony na 4. Polak wprawdzie pierwszy raz od kilku tygodni rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, ale już w 62. minucie został zmieniony przez Grosskreutza. To był przeciętny występ.

Robert Lewandowski pojawił się na boisku na ostatnie 12 minut meczu, przez co nie zdążył zapracować na swoją ocenę.

W następnej kolejce Koeln Matuszczyka zagra na wyjeździe z Bayerem Leverkusen. "Polska Borussia" uda się do Norymbergii.

Tak relacjonowaliśmy mecz Dortmundu z M'gladbach  ?

Więcej o: