Bundesliga. Bayern rezygnuje z mistrzostwa i zapowiada walkę o drugie miejsce

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Christian Nerlinger przyznał, że strata do prowadzącej Borussii jest już zbyt duża, co dla jego klubu oznacza walkę o drugie miejsce w lidze. - Tracimy do Dortmundu 14 punktów i nie mamy żadnych podstaw, by myśleć o mistrzostwie - powiedział Niemiec.

Po jednej trzeciej sezonu Bawarczycy zajmują w tabeli ósme miejsce z 20 punktami na koncie. W ostatniej kolejce stracili kolejne oczka w starciu z Bayerem Leverkusen (1:1) i powoli muszą przyzwyczajać się do oddania tytułu mistrzowskiego. Do prowadzącej Borussii tracą już 14 punktów.

Dortmund wygrał 11 z 13 meczów w tym sezonie. Dyrektor sportowy Bayernu Christian Nerlinger otwarcie przyznał w poniedziałek, że jego klub musi skupić się na zapewnieniu sobie przepustki do Ligi Mistrzów.

- Popełniliśmy w meczu z Bayerem szkolne błędy. To jasne, że gdy mamy 14 punktów straty do Dortmundu, nie ma żadnych podstaw by mówić o obronie tytułu - powiedział Nerlinger.

- Naszym głównym celem jest kwalifikacja do Ligi Mistrzów i to właśnie chcemy osiągnąć w tym sezonie. W tym momencie są uzasadnione obawy, ale jestem pewien, że potrafimy sprostać temu wyzwaniu - dodał.

W historii Bundesligi żaden zespół nie zdołał odrobić 14 punktów straty do rywala i zdobyć mistrzostwa. Louis van Gaal jest jednak optymistą.

- Nadal jest wiele gier do rozegrania. Musimy mieć nadzieję - powiedział Holender.

Bundesliga. Lewandowski ożywia Dortmund  ?

Więcej o: