Piłka nożna. Joachim Loew odmładza młodą kadrę Niemiec

Na mundialu w RPA grała najmłodsza od 76 lat kadra Niemiec. Średnia wieku nie przekraczał 25 lat. Teraz selekcjoner Joachim Loew chce ją jeszcze... odmłodzić, powołując wyróżniających się zawodników MSV Mainz i Borussii Dortmund.

Śledź eliminacje i przygotowania do Euro 2012 na FACEBOOK-u ?

Po 11. kolejkach w tabeli Bundesligi prowadzi Borussia Dortmund przed MSV Mainz. Dobra postawa tych drużyn nie umknęła uwadze Joachima Loewa, który na najbliższe towarzyskie spotkanie ze Szwecją zamierza powołać kilku wyróżniających się młodych graczy.

- Gracze Mainz Andre Schuerrle and Lewis Holtby, podobnie jak Mario Goetze, Mats Hummels i Kevin Grosskreutz na pewno znajdą się w gronie powołanych - zapowiedział Loew w rozmowie z "Bildem".

Cała wymieniona piątka to bardzo młodzi gracze. Najstarszy z nich, jest 22-letni Grosskreutz. Rok mniej ma Hummels, a dwa lata mniej Holtby i Schuerrle. Goetze może dostać szansę debiutu w kadrze jako 18-latek.

- Wszyscy ci gracze grają bardzo dobrze od dłuższego czasu. jestem przekonany, że mogą dokonać skoku na arenę międzynarodową - argumentował swój wybór Loew. - Nie liczą się dla mnie stare zasady, mówiące, ze musisz grać dobrze przez dwa-trzy lata by uzyskać powołanie. To może się równie dobrze stać po paru tygodniach, a wiek nie gra roli - dodał.

To konsekwentna polityka personalna Loewa, który na tegoroczny mundial w RPA zabrał najmłodszą kadrę Niemiec od 76 lat i zajął z nią trzecie miejsce. Wówczas średnia wieku nie przekraczała 25 lat, teraz może się jeszcze obniżyć.

Pełną listę powołanych spotkanie ze Szwecją planowane na 17 listopada Loew ma ogłosić w czwartek.

10 000 euro kary za faul na Kubie Błaszczykowskim ?

Więcej o: