Bundesliga. Borussia lepsza w "polskim" meczu, Błaszczykowski strzelił

W ósmej kolejce ligi niemieckiej FC Köln z Adamem Matuszczykiem w składzie przegrało 1:2 z Borussią Dortmund, w której bardzo dobrze zagrali Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski. Dla Borussii, która po tym meczu została liderem Bundesligi, to już siódme zwycięstwo w sezonie.

Zobacz bramki z tego meczu - na Z czuba.tv ?

Pierwsza połowa to popis ofensywnego trio Borussii - Kagawy, Błaszczykowskiego i Barriosa. Japończyk i Polak raz po raz dogrywali świetne piłki do Paragwajczyka, któremu brakowało jednak skuteczności. Wyręczyć go musiał Błaszczykowski, który w 20 minucie zainicjował akcję, zagrał do Kagawy, wbiegł w pole karne i zdążył wepchnąć do siatki - trochę przypadkowo - uderzoną przez Barriosa piłkę. To pierwszy gol Polaka w tym sezonie.

Polak nie tylko zdobył gola, ale był także bardzo aktywny na skrzydłach, próbował strzałów z dystansu, walczył w obronie. Wspierał go prawy obrońca Łukasz Piszczek, który nie dawał się ogrywać rywalom, a do tego wykazywał chęć do gry ofensywnej.

FC Köln atakowało tylko za sprawą Lukasa Podolskiego, któremu brakowało wsparcia kolegów oraz szczęścia (strzał w poprzeczkę).

Borussia lepsza w Polskim meczu (kliknij z zdjęcie)

Rozluźnienie Borussii

W drugiej połowie podopieczni Jürgena Kloppa oddali rywalom pola, sami nastawiając się na kontry. Ta zachowawcza taktyka zemściła się w 82 minucie. Podolski huknął lewą nogą w okienko bramki Weidenfellera i doprowadził do remisu.

Borussia nie złożyła broni, zaatakowała odważniej i wreszcie w doliczonym czasie gry, przy dużym udziale wprowadzonego w 76. minucie za Barriosa Roberta Lewandowskiego, zapewniła sobie trzy punkty. Były napastnik Lecha Poznań bardzo ładnie się zastawił, odegrał na prawą stronę do Götze, który podał wzdłuż bramki do Sahina. Turek nie trafił czysto w piłkę, ta odbiła się od nogi obrońcy i wpadła do siatki - 2:1.

Na kilka ciepłych słów zasługuje także Adam Matuszczyk, który nie miał tak dużego wpływu na poczynania FC Köln, jak Błaszczykowski na Borussię, ale pokazał inklinację do gry kombinacyjnej, pewność i waleczność.

Lider z Dortmundu

Borrusia dzięki zwycięstwu awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. Przynajmniej do soboty, kiedy to dotychczasowy lider Mainz zmierzy się na własnym boisku z Hamburgerem SV.