Diego: Serie A jest daleko w tyle za Bundesligą

Brazylijczyk Diego, który latem tego roku powrócił do Niemiec po rocznej grze w Serie A, przyznał w rozmowie z portalem Ran, że Bundesliga jest zdecydowanie lepsza od ligi włoskiej. Były piłkarz Werderu Brema w 2009 trafił do Juventusu Turyn, gdzie się jednak nie sprawdził i od początku obecnego sezonu broni barw VfL Wolfsburg.

25-letni pomocnik, który w ubiegłym sezonie zdobył dla "Starej Damy" tylko pięć bramek w 33. meczach, odrodził się w Wolfsburgu, gdzie w trzech spotkaniach trafił do siatki już dwukrotnie. Nic więc dziwnego, że ceni ligę naszych zachodnich sąsiadów wyżej niż włoską.

- Jeśli chodzi o infrastrukturę, stadiony, fanów, to Bundesliga zdecydowanie prowadzi - przyznał Diego. - We wszystkich aspektach liga niemiecka jest wyższej jakości niż włoska - dodał.

Brazylijczyk docenił także zbalansowanie rozgrywek krajowych trzeciej drużyny świata. - Myślę, że Bundesliga jest zdecydowanie bardziej wyrównana niż Serie A. Gdy jakaś słabsza drużyna ma swój dzień, to może pokonać każdą inną - powiedział.

Plaga kontuzji w Bayernie Monachium ?

Więcej o: