Bundesliga. Bayern rezygnuje z pomocy Elbera

Giovane Elber, który był doradcą Bayernu w sprawie pozyskiwania zawodników pochodzących z Ameryki Południowej, nie pracuje już w klubie. Władze Monachijczyków kategorycznie odmawiają pozyskiwania piłkarzy z tego regionu w najbliższym czasie.

- Nie pracuję już jako doradca Bayernu Monachium. Po Mistrzostwach Świata powiedzieli mi, że nie kupią ani jednego zawodnika z Ameryki Południowej przez najbliższe dwa sezony - wyjawił Elber. - Nie jestem im już potrzebny - dodał 38-letni Brazylijczyk.

- W pełni rozumiem rezygnację Bayernu ze współpracy ze mną. Jednak decyzja o niepozyskiwaniu Brazylijskich piłkarzy jest bez wątpienia błędem - podsumował.

Elber twierdzi też, że reprezentanci Canarinhos są niezbędni w walce o najwyższe europejskie trofea. - Nie możesz wygrać Ligi Mistrzów bez Brazylijczyków w składzie. Wszyscy wiemy co stało się w 1999 roku. W Bayernie ich nie było i zespół przegrał finał z Manchesterem. Dwa lata później Monachijczycy zdobyli puchar Champions League, jednak w ich szeregach grało dwóch Canarinhos - zauważył Elber.

Były napastnik dodał też, że polecał Bayernowi kupno pomocnika Chelsea Ramiresa oraz skrzydłowego Lyonu Michela Bastosa. Klub nie zareagował na jego prośbę i zawodnicy zostali kupieni przez inne europejskie tuzy.

Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego?

Więcej o: