Polacy za granicą. Borussia wygrała, Lewandowski na ławce

Borussia Dortmund pewnie wygrała 2:0 z VfL Wolfsburg w trzeciej kolejce Bundesligi. Na boisku pojawili się dwaj Polacy - Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, zabrakło jednak Roberta Lewandowskiego, który cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła większych emocji - niewiele było strzałów, ale jeden z nich - Lucasa Barriosa z końca pierwszej połowy zablokował Diego Benaglio.

W drugiej części spotkania Borussia zdecydowanie przystąpiła do ataków, a w 50. min na fantastyczne uderzenie z dystansu zdecydował się Nuri Sahin. Piłka po jego strzale wpadła idealnie pod poprzeczkę bramki gości.

W 67. min. Japończyk Kagawa dostał podanie od Kevina Grosskreutza przed polem karnym i mocnym uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza rywali. Borussia trafiła jeszcze w poprzeczkę, ale wynik nie uległ już zmianie.

W wyjściowym składzie BVB znalazł się Jakub Błaszczykowski, który zszedł z boiska w 76. minucie, a zastąpił go Mario Goetze. Dziewięć minut później do gry wszedł Łukasz Piszczek, który zmienił Grosskreutza. Nie zagrał za to trzeci z Polaków - Lewandowski, który przegrywa rywalizację o miejsce w składzie, mimo że niemiecki klub pozbył się niedawno jednego z napastników - Dimitara Rangelowa.

Schalke 04 przegrało kolejny mecz mimo poważnych wzmocnień ?